31 sierpnia 2022
Kategorie: Brak kategorii

Ostatni dzień sierpnia, środa i kolejny, ciekawy artykuł redaktora Adama Mauksa o wychowanku Gedanii i byłym reprezentancie Polski – Rafale Murawskim 👇

“Rafał Murawski: Nigdy nie myślałem, że będę piłkarzem

Żaden z piłkarzy grających w Gedanii nie rozegrał tylu spotkań w reprezentacji Polski, co on. Rafał Murawski zagrał w biało-czerwonych barwach 49 razy!

– Zaczynałem w MRKS Gdańsk, później miałem dwa lata przerwy od grania, bo złamałem nogę. Poszedłem do Gedanii. Przyznam, że nie wiem jak to wygląda regulaminowo. Może po dwuletniej przerwie liczy się od nowa i stąd część publikacji i stron pisze o mnie, że jestem wychowankiem Gedanii. Przyszedłem na trening Gedanii, który był w hali na Zielonym Trójkącie i zostałem na dłużej – wspomina Rafał Murawski. Poznałem w klubie fajnych ludzi, mam z nimi kontakt, jak choćby z Łukaszem Kowalskim. Było wesoło, a ja w pamięci widzę kilka zdjęć z fajnego, kameralnego stadionu przy Kościuszki. Ta sympatyczna atmosfera trzymała mnie, i myślę że także innych zawodników, w tym klubie – dodaje były reprezentant Polski.

Czy Rafał Murawski zna receptę na sukces? – Trzeba mieć radość z tego, co się robi. Nikt z młodych zawodników Gedanii nie powinien mieć cienia wątpliwości, że kocha piłkę nożną i chce w nią grać. Różne momenty będą, lepsze i gorsze, ale trzeba wiedzieć, co się chce robić. Trzeba się cieszyć każdym treningiem, nie kalkulować. Kiedy jest radość, to jest zaangażowanie, a potem jest się coraz lepszym. Nie warto myśleć, że na pewno będzie się piłkarzem, bo życie pisze różne scenariusze. Ja nigdy nie myślałem, że będę piłkarzem. Uwielbiałem grać w piłkę. Robiłem to od rana do wieczora, ze starszymi z młodszymi kolegami. Dużo później okazało się, że to będzie mój zawód.

Dziś były gedanista zajmuje się szkółką Ejsmond Club w Gdyni. Trenuje w nim ok. 350 dzieci. Próbuję też swoich sił w menedżerce sportowej.

Rafał Murawski oprócz MRKS, Gedanii i Arki Gdynia, grał także w Amice Wronki, Lechu Poznań, Rubinie Kazań, Pogoni Szczecin i Nadmorskiej Lidze Szóstek w Gdyni. W reprezentacji Polski zagrał 48 razy, zdobywając 1 bramkę.”