2 lipca 2021
Kategorie: Brak kategorii

[Michał Cielecki] Dzień dobry Trenerze. Jak Pana zdaniem można podsumować miniony sezon?

[Krystian Ryczkowski] Dzień dobry. Miniony sezon był specyficzny, ponieważ po pierwszej rundzie tabela podzieliła się na dwie grupy (mistrzowską i spadkową). Większość drużyn chciała się znaleźć w grupie mistrzowskiej, aby nie walczyć do końca o utrzymanie. Nasz podstawowy cel osiągnęliśmy, znaleźliśmy się w grupie mistrzowskiej i zakończyliśmy sezon na wysokim 4 miejscu. Był to dla nas dość udany sezon.

[M.C] 29 meczów, 13 zwycięstw, osiem remisów i tyle samo porażek co przełożyło się na 47 punktów i 4 miejsce
w ligowej tabeli na koniec sezonu. Czy spodziewał się Trener wysokiej lokaty jaką zajął Pana Zespół? Brałby Trener
„w ciemno” czwarte miejsce w tabeli przed sezonem?

[K.R.] Tak jak już wspomniałem najważniejsze było dla nas znaleźć się w grupie mistrzowskiej i to osiągnęliśmy.
W końcowym rezultacie zajęliśmy 4 miejsce ale czujemy też duży niedosyt. To wysokie miejsce jest efektem pracy Drużyny jaką wykonała na przestrzeni całego sezonu ale też jesteśmy świadomi ile nam brakowało aby podłączyć się do walki o awans.

[M.C] Podczas sezonu dał Trener szansę kilku młodym zawodnikom, który na co dzień grają w drużynach rezerw, juniora starszego i młodszego. Jak Pan ocenia ich postawę i czy kilku z nich planuje Pan zaprosić na stałe do pierwszej Drużyny?

[K.R.] Chcemy rozwijać naszych młodych zawodników i dawać im szanse, aby mogli zaistnieć w piłce seniorskiej.
Co rundę staramy się najlepiej rokujących zawodników wcielać do kadry pierwszego zespołu i tym razem nie będzie inaczej można się spodziewać, że kilku młodych zawodników zostanie włączonych do pierwszej drużyny.

[M.C] Wiemy, że po udanym obozie w Bydgoszczy przed rundą wiosenną, Klub planował kolejny obóz, tym razem
w okresie letnim. Czy plany Klubu zostały podtrzymane i przed nadchodzącym sezonem zawodnicy Gedanii po raz kolejny wyjadą na obóz przygotowawczy?

[K.R.] Tak, Klub i w tym okresie przygotowawczym zapewni nam bardzo dobre warunki, aby być jak najlepiej przygotowaną drużyną do nadchodzącego sezonu. W drugiej połowie lipca wybieramy się na zgrupowanie do Szczecinka, gdzie czekają na nas bardzo dobre warunki treningowe.

[M.C] Kibice często mogą usłyszeć o ambitnych planach Gedanii, które zakładają jeszcze wyższą pozycję w tabeli
w kolejnym sezonie. Wiemy, że do Drużyny dołączy Krzysztof Bąk, znany z występów w ekstraklasowych Klubach oraz ostatnio w drugoligowej Bytovii Bytów. Czy Trener może uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć czy Klub planuje więcej wzmocnień przed nadchodzącym sezonem?

[K.R.] Kibice mogą się spodziewać jeszcze kilku wzmocnień w letnim okienku transferowym. Bardzo się cieszymy, że dołączył już do nas Krzysiek Bąk ale pracujemy jeszcze nad kilkoma wartościowymi transferami, które pomogą nam walczyć o jeszcze wyższą pozycję w nadchodzącym sezonie.

[M.C] Czego możemy życzyć Gedanii 1922 przed nadchodzącym sezonem?

[K.R.] Przede wszystkim zdrowia zawodnikom. Jak tylko będziemy mieli do dyspozycji wszystkich zawodników to
w każdym meczu będziemy w stanie walczyć o zwycięstwo i przynosić radość naszym kibicom.

[M.C] Trenerze dziękuję za rozmowę!

[K.R.] Ja również dziękuję!