26 czerwca 2022
Kategorie: Brak kategorii

W niedzielny poranek zapraszamy Was do przeczytania rozmowy z Trenerem pierwszego zespołu Gedanii 1922 – Krystianem Ryczkowskim ?⚽️⚪??

[Michał Cielecki] Dzień dobry Trenerze. Czy miniony sezon spełnił Trenera i sztabu szkoleniowego oczekiwania, które założyliście sobie przed sezonem?

[Krystian Ryczkowski] Dzień dobry. Przed sezonem celem dla Naszej drużyny było wywalczenie awansu do III ligi na 100 – lecie klubu. Wykonaliśmy to zadanie dość pewnie kończąc zmagania w lidze z pokaźną przewagą nad resztą drużyn. W sztabie jesteśmy oczywiście zadowoleni z awansu do III ligi, chociaż czujemy niedosyt związany z Regionalnym Pucharem Polski w którym odpadliśmy w półfinale.

[M.C.] Czy można powiedzieć, że Gedania 1922 w swoim jubileuszowym sezonie zdominowała ligę? 29 meczów, 23 zwycięstwa, 92 strzelone bramki, średnia zdobytych bramek na mecz ponad 3 + półfinał tegorocznych rozgrywek w Regionalnym Pucharze Polski. Czy te liczby potwierdzają gotowość Gedanii 1922 na rozgrywki 3-ciej ligi?

[K.R.] Patrząc na tabele to napewno można powiedzieć, że zdominowaliśmy ligę. Przed rundą wiosenną byliśmy na 2 miejscu nikt się nie spodziewał, że zakończymy rozgrywki z taką przewagą. Runda wiosenna była bardzo dobra w naszym wykonaniu, zespół zaprezentował skuteczny futbol. Czy jesteśmy gotowi na rozgrywki III ligi to okaże się w sierpniu. W zespole dojdzie do pewnych roszad ale zbudujemy taki zespół który będzie w stanie rywalizować na tym poziomie rozgrywek.

[M.C.] Aż 83 razy na boiska wybiegali zawodnicy o statusie młodzieżowca i niejednokrotnie pokazywali, że ich występy nie były wymuszone przepisami. Jak w trenera oczach wypadli nasi młodzieżowcy w tym sezonie?

[K.R.] Jesteśmy zadowoleni z postawy naszych młodzieżowców. Przede wszystkim z ich podejścia do treningu i chęci rozwoju. Każdy z nich na przestrzeni tego sezonu mocno się rozwinął  ale jeszcze dużo pracy przed nimi. Mamy nadzieję że tempo rozwoju młodych zawodników się utrzyma i w dużym wymiarze czasowym będą mogli pokazać się na boiskach 3 ligi w przyszłym sezonie. 

[M.C.] Do treningów wracacie 11.07. Czy nasi Kibice mogą spodziewać się nowych wzmocnień, które jeszcze bardziej zwiększą rywalizację w drużynie?

[K.R.] Po wyczerpującym i zakończonym sukcesem sezonie zawodnicy otrzymali 4 tygodnie wolnego. Do zajęć wrócimy 11.07. Kształt kadry napewno będzie zmieniony i kibice mogą spodziewać się nowych zawodników. Obecnie jesteśmy na etapie rozmów z zawodnikami którzy mogą nas wzmocnić w nadchodzącym sezonie.

[M.C.] Podczas sezonu wielokrotnie padały pytania dotyczące tego, czy Gedania 1922 swoje mecze domowe będzie rozgrywała na własnym boisku. Nadal będziemy mogli oglądać grę pierwszego zespołu przy Hallera 201?

[K.R.] Wszystko wskazuje na to że w nadchodzącym sezonie nadal będziemy występować na własnym boisku. W klubie prowadzone są prace które są konieczne aby otrzymać zgodę rywalizowania na poziomie 3 ligi na obiekcie przy ul. Hallera 201. Jeszcze musimy poczekać na oficjalny komunikat w tej sprawie ale jest bardzo prawdopodobne, że domowe mecze będzie rozgrywać na własnym obiekcie.

[M.C.] Czego możemy życzyć Gedanii 1922 przed nadchodzącym sezonem?

[K.R.] W szczególności zdrowia naszym zawodnikom. Jak będą omijały nas kontuzje to z resztą sobie poradzimy. Bardzo liczymy na wsparcie naszych kibiców w nadchodzącym sezonie.

[M.C.] Dziękuję za rozmowę Trenerze!

[K.R.] Dziękuje i serdecznie, pozdrawiam!