10 stycznia 2023
Kategorie: Brak kategorii

Wczoraj zawodnicy pierwszego zespołu wrócili do treningów. O kilka zdań poprosiliśmy Trenera Krystiana Ryczkowskiego:

? “Po przerwie boisko ma szczególną siłę przyciągania

We wszystkich nas aż buzowało, by wyjść na pierwszy trening w nowym roku – mówi Krystian Ryczkowski, trener III-ligowej Gedanii 1922.

Trochę nam tego brakowało, bo rozbrat z boiskiem był długi. Trwał prawie miesiąc. Widać było, że każdy chciał wrócić na boisko. Chłopaki mieli dwa tygodnie wolnego, później obowiązywały ich indywidualne rozpiski, co powinni robić sami. Ale boisko, to bosko. Ja mogę tylko powiedzieć, że mnie też bardzo na nie ciągnęło.

Kontrola wagi po okresie świąteczno-noworocznym nie była potrzebna. Zdaniem trenera Ryczkowskiego w Gedanii piłkarze i trenerzy mają wzajemne zaufanie. To jest element pracy nas wszystkich – dodaje.

Pierwszy trening w 2023 roku, który pierwsza drużyna przeprowadziła na boisku AWFiS w Gdańsku dotyczył faz defensywy nad zachowaniami w obronie wysokiej.

– Od razu powiedziałem chłopakom, że wprowadzeniem dla nich były indywidualne rozpiski, a teraz zaczynamy pracę zespołową – mówi szkoleniowiec beniaminka II grupy III ligi. Koncentrujemy się na tym i chcemy zrobić wszystko, by wykonać kolejny krok do przodu, by nasza drużyna była lepsza, ale też po to, by każdy z zawodników podniósł swoje umiejętności. Choćby tylko o kilka procent. To będzie znaczyło, że idziemy w dobrą stronę.

W porównaniu z rundą jesienną z kadry pierwszego zespołu nie będzie z nami dwóch zawodników: Tymona Sulińskiego i Dawida Króla. Kto dołączy? Na pewno zrobimy jeden transfer, który jest już finalizowany. Może uda się przeprowadzić jeszcze jeden transfer, ale dziś to jeszcze nic pewnego.

Z drużyną Gedanii na pierwszym treningu gościnnie trenowali Rafał Kobryń, znany choćby z występów w Lechii.

– Rafał przetrenował z nami prawie całą rundę. My się chętnie godzimy na to, bo dla naszych zawodników to wartość dodana, kiedy pracują z zawodnikiem mającym w CV grę w ekstraklasie – dodaje Krystian Ryczkowski.

Już w sobotę, 14 stycznia sparingowe mecze przed rundą wiosenną Gedania 1922 zacznie od spotkania z I-ligową Arką w Gdyni. – Jeżeli tylko jest możliwość grania z drużynami, które są dużo wyżej od nas, to takiego grania nie odmawiamy. Chcemy grać i mierzyć się z najlepszymi, bo to będzie podnosiło jakość zespołu.

Sparingowy mecz z Arki z Gedanią 1922 odbędzie się w sobotę o godz. 11 na stadionie rugby w Gdyni.”

Zawodnicy pamiętali o tym, że w poniedziałek, 9 stycznia urodziny miał II trener Paweł Szajrych. Gromkie „100 lat” dla trenera zakończyło pierwszy tegoroczny trening gedanistów ?⚽️